Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

USA-budżet na rok 2018

nowepienidze

Przyjęta przez Senat ustawa budżetowa na rok 2018, który rozpoczął się 1 października br., zawiera poprawkę, która uniemożliwi Demokratom zastosowanie obstrukcji parlamentarnej (filibuster), podczas głosowania nad ustawą o kompleksowej reformie systemu podatkowego.

Po debacie w Senacie i sześciogodzinnym głosowaniu nad licznymi poprawkami, przyjęta ustawa przewiduje zwiększenie wydatków na obronę o 10 procent (z 580 mld w roku 2017 do 640 mld USD w roku 2018) oraz drakońskie cięcia w programach pomocy zagranicznej, opieki medycznej dla najstarszych Amerykanów - Medicare i dla najbiedniejszych - Medicaid.

Reforma systemu podatkowego, po niepowodzeniach Republikanów w ponawianych próbach zniesienia i zastąpienia sytemu opieki medycznej Obamacare, stała się obecnie podstawowym celem GOP i prezydenta Donalda Trumpa.

Trump we wtorkowym wystąpieniu w konserwatywnej Fundacji Heritage w Waszyngtonie przekonywał, że realizacja republikańskiej reformy systemu podatkowego to "jedyna taka szansa w życiu pokolenia". Reforma spowoduje wzrost dochodów przeciętnej rodziny amerykańskiej o 4 tys. USD. rocznie i będzie "najlepszym prezentem na gwiazdkę".

Do tej pory, oprócz ogólnych zarysów tej reformy, zmierzającej do redukcji podatków indywidualnych i korporacyjnych oraz uproszczenia zawiłego kodeksu podatkowego Republikanie ani w Izbie Reprezentantów ani w Senacie nie przedstawili żadnego szczegółowego projektu takiej ustawy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • jeszczepolskaniezginela12

  WINDYKACJA TERENOWA W ŚWIETLE NOWEJ USTAWY O KOMORNIKACH

  Nowa ustawa o komornikach nakłada na komorników szereg obostrzeń, m.in. poszerzenie odpowiedzialności zawodowej czy obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych. To może wpłynąć negatywnie na ich skuteczność odzyskiwania długów, co z kolei tworzy szansę dla firm windykacyjnych na przygarnięcie rzeszy nowych klientów.

  Nobilitacja zawodu komornika

  Zmiany prawne dot. zawodu komornika mają zapobiec nadużyciom i służyć zwiększeniu prestiżu zawodu komornika. Zgodnie z projektem ustawy, Minister Sprawiedliwości uzyska większe kompetencje nadzorcze i kontrolne nad komornikami. Będzie on mógł podejmować działania prowadzące nawet do usunięcia komornika z zajmowanego stanowiska, a wcześniej do zawieszenia go w czynnościach, jeśli komornik rażąco naruszy prawo. W parze z kompetencjami Ministra idzie też rozbudowa katalogu naruszeń, za które komornik może być ukarany.
  Ponadto, funkcje kontrolne nad urzędem komornika uzyskają również prezesi sądów rejonowych. Będą oni mogli odsunąć komornika od wykonywanych czynności na 30 dni i wnioskować, bezpośrednio do Ministra Sprawiedliwości, o odwołanie komornika ze stanowiska. Jeśli ich wniosek będzie bezpodstawny sami narażą się na utratę posady.

  Windykator > komornik?

  W myśl nowej ustawy komornik stanie się tańszy. Zmniejszeniu ulegną opłaty egzekucyjne, które musi ponieść wierzyciel. Ale w parze ze spadkiem kosztów niestety może iść spadek skuteczności. Mniejsze dochody = mniejsza liczba czynności terenowych. Od teraz wierzyciele będą musieli sami ponosić większe koszty na windykację przedegzekucyjną i czynności terenowe, w związku z czym zamiast do komornika, ludzie zaczną zwracać się o pomoc do windykatorów. Ba, już teraz obserwujemy spadek skuteczności egzekucji oraz większą liczbę klientów chcących dokonywać ustaleń za naszym pośrednictwem. W KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. niemal codziennie otrzymujemy szereg nowych zleceń, a do każdego z nich podchodzimy z tą samą sumiennością i profesjonalizmem.
  Mało tego, w myśl nowej ustawy każda egzekucja komornicza będzie musiała zostać zarejestrowana kamerą. Co to może oznaczać? Ano to, że od teraz kontakty komornika z dłużnikiem mogą być za grzeczne i tworzyć wrażenie bardziej wywiadu dziennikarskiego, aniżeli próby nakłonienia do spłaty długu. To również stwarza pole do popisu dla windykatorów, którzy rozmawiając z dłużnikiem w sposób stanowczy i zdecydowany, przy użyciu odpowiednich argumentów, są w stanie odzyskać konkretne należności.

  Walcz o swoje

  Dlaczego warto odzyskiwać długi przy współpracy z nami? Bo jesteśmy skuteczni. Ale po kolei. Nasi pracownicy ustalają powiązania finansowe dłużników, ich składniki majątkowe. To elementy w dużej mierze wspierające późniejsze postępowania egzekucyjne. Należy pamiętać, że aby efektywnie i skutecznie windykować należności, trzeba jak najwięcej odzyskać na etapie windykacji polubownej. Kluczowe jest skuteczne dotarcie do dłużnika w terenie i ocena jego sytuacji oraz stanu majątkowego. Dzięki uzyskaniu wiedzy opartej na ustaleniach naszych specjalistów i detektywów możemy sprawnie zarządzać wierzytelnościami oraz ocenić, w które długi warto inwestować. Wymagasz skuteczności? My też jej wymagamy od siebie. Skontaktuj się z nami.

  www.kpdwiejak.pl

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci