Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

Biało-czerwone lokomotywy PKP Intercity wyjechały na tory

nowepienidze

Pierwsze lokomotyw z 20, które będą ozdobione okolicznościową biało-czerwoną grafiką, wyjechały na tory. W ten sposób kolejowy przewoźnik włącza się do obchodów stulecia polskiej niepodległości - poinformowali w środę przedstawiciele przewoźnika.

Jak powiedział podczas środowej konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, kolejarze jako jedni z pierwszych przywrócili transport i "zapewnili jego funkcjonowanie w Polsce po odzyskaniu niepodległości". Dodał, że PKP Intercity jest "naszym ambasadorem poza granicami kraju". "Pociągi Intercity nie tylko odwiedzają główne aglomeracje Rzeczypospolitej, ale także są obecne między innymi w Berlinie" - zaznaczył.

Dyrektor biura programu "Niepodległa" Jan Kowalski przypomniał, że celem wieloletniego programu "Niepodległa" jest wzmacnianie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.

"Sto lat temu wzmacnianie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków m.in. polegało na tym, że z trzech kolei zaborczych trzeba było stworzyć jedną" - powiedział Kowalski.

Jak mówił, program "Niepodległa" realizowany będzie do roku 2021.

Każda z 20 lokomotyw PKP Intercity, która zyska nowy wygląd, będzie oklejona okolicznościową biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. W narodowych barwach pojawi się sześć maszyn EU44, czyli popularnych Husarzy oraz 14 pojazdów typu EP09.

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci