Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

Bank Światowy-Perspektywy światowej gospodarki pogorszyły się

nowepienidze

Perspektywy światowej gospodarki pogorszyły się, co związane jest m.in. z zaostrzeniem globalnych warunków finansowania, osłabieniem produkcji przemysłowej, napięciami w handlu międzynarodowym - - wynika z przedstawionego w poniedziałek w Warszawie raportu Banku Światowego.

Raport "Global Economic Prospects: Darkening Skies" przedstawiła w poniedziałek w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie menadżer z Banku Światowego Franziska Ohnsorge. "Spodziewamy się, że wzrost gospodarczy rozwiniętych krajów spowolni z 2,2 proc. w poprzednim roku do 2 proc. w tym roku" - powiedziała Ohnsorge. Dodała, że spowolnienie jest oczekiwane także w przypadku Unii Europejskiej.

Zauważyła, że o ile wskaźnik PMI dla światowej gospodarki ciągle utrzymuje się powyżej granicznego poziomu 50 pkt., co oznacza rozwój sektora przemysłowego, o tyle wzrost handlu światowego wyhamował gwałtownie w tempie najszybszym od kilku lat. Widać to w spadających zamówieniach eksportowych.

"W najbardziej prawdopodobnym scenariuszu spodziewamy się, że wzrost gospodarczy będzie stopniowo spowalniał, ale pozostanie mocny" - zauważyła Ohnsorge.

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci