Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

Ponad 5,4 tys. domen na liście zakazanych stron z nielegalnym hazardem

nowepienidze

Na liście zakazanych stron z nielegalnym hazardem znajduje się już ponad 5,4 tys. domen - wynika z danych resortu finansów. MF przypomina, że za łamanie ustawy o hazardzie firmom telekomunikacyjnym i płatniczym grozi do 250 tys. zł kary.

Ministerstwo informuje w poniedziałkowym komunikacie, że od 1 kwietnia 2017 r. działa rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Są do niego wpisywane strony internetowe wykorzystywane do urządzania nielegalnych gier hazardowych, kierowane do usługobiorców w Polsce.

Zgodnie ze stanem na 2 stycznia br. na liście było 5414 domen. Ministerstwo wskazuje na obowiązki związane z rejestrem, o których powinni pamiętać przedsiębiorcy telekomunikacyjni i dostawcy usług płatniczych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych firmy telekomunikacyjne, które świadczą usługi dostępu do internetu muszą uniemożliwić dostęp do stron internetowych wpisanych do rejestru oraz przekierować połączenia, które odwołują się do stron wpisanych do rejestru - do strony internetowej prowadzonej przez Ministra Finansów. Znajduje się na niej informacja o możliwej odpowiedzialności karno-skarbowej dla uczestników gier urządzanych wbrew przepisom ustawy.

"Dostawcy usług płatniczych mają obowiązek nieudostępniania usług płatniczych na stronach internetowych wpisanych do rejestru" - tłumaczy MF.

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci