Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

Agora -Odpisy obniżą wynik grupy

nowepienidze

Agora zdecydowała o dokonaniu odpisów aktualizujących, m.in. wartość spółki Goldenline oraz pozostałych należności wobec firmy Ruch - odpisy te obniżą wynik grupy za czwarty kwartał 2018 roku o około 11,4 mln zł - podała Agora w komunikacie.

Spółka poinformowała, że największy odpis aktualizujący dotyczy wartości spółki GoldenLine. Wpływ tego odpisu na skonsolidowany wynik netto grupy to 5,6 mln zł. Agora kupiła w 2016 roku pakiet 89 proc. udziałów w internetowym serwisie rekrutacyjno-społecznościowego Goldenline za 8,48 mln zł.

Spółka zdecydowała się również dokonać odpisu pozostałej części należności od dystrybutora prasy, firmy Ruch, zagrożonych prawdopodobieństwem nieściągalności. Wpływ tego odpisu na wynik netto grupy Agora w czwartym kwartale 2018 r. to 3,3 mln zł.

W raporcie za pierwsze półrocze 2018 roku Agora dokonała odpisu aktualizującego należności przeterminowane wobec Ruchu, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności, w kwocie 15,6 mln zł.

Ruch złożył w sierpniu 2018 r. w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego (PPU) w celu zawarcia układu częściowego.

 

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci