Menu

NowePieniądze

Finanse,giełda,pieniądze i bankowość w nowej odsłonie

Rząd przyjął projekt noweli wprowadzający instrumenty zwiększające finansowanie obszarów wiejskich

nowepienidze

Wprowadzenie przepisów ws. instrumentów finansowych do ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków europejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 - zakłada projekt noweli przyjęty we wtorek przez rząd. Regulacja stwarza możliwości dodatkowego finansowania inwestycji.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Jak wskazało we wtorek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu, nowe przepisy umożliwią stosowanie instrumentów finansowych (IF) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020).

"Chodzi o nową formę wsparcia, tj. gwarancje do kredytów, z których skorzystać będą mogli rolnicy oraz mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego" - czytamy.

W praktyce, jak wyjaśniono, oznacza to, że podmioty te będą mogły wystąpić do "zaangażowanych we wdrażanie IF" banków z wnioskiem o kredyt preferencyjny objęty gwarancją ze środków instrumentu finansowego utworzonego w ramach PROW 2014-2020. "Regulacja ta stwarza możliwości dodatkowego finansowania inwestycji"

© NowePieniądze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci